1839/​37

Jacobus Johannes van Poorten (f. Deventer 1841, d. Hamborg 1914)

Landskab med vandrende ved en sø. Sign. J. J. van Poorten 91. Olie på lærrred. 98×146.

Krakeleringer. Lærred bør strammes let op.

Ældre malerier og møbler, 24. september 2018

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK