1839/37
Jacobus Johannes van Poorten (f. Deventer 1841, d. Hamborg 1914)
Landskab med vandrende ved en sø. Sign. J. J. van Poorten 91. Olie på lærrred. 98×146.
Krakeleringer. Lærred bør strammes let op.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag