1351/​888

Thonet

Gyngestol af formbøjet, bejdset bøg. Sæde og ryg med fransk flet. 20. årh. begyndelse.

Tegn på brug herunder ridser og mærker. Flet i sæde med defekter. Ring mellem sæde og ryg med brud.

Moderne kunst og design, 17. december 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK