2142/34
Ubekendt maler, ca. 1700
Aftenlandskab med folkeliv ude foran et hus. Usigneret. Olie på lærred. 51,5×65,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Krakeleringer. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag