I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
Torvedag. “Piazza del Erbe, Verona”. Sign. I. T. Hansen 1903. Olie på lærred. 32×22 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 853, 2014 nr. 118 samt auktion 1512, 2015 nr. 134.
Behov for rensning.