1843/1563
Jean J. Caffieri, efter
Buste af patineret terracotta forestillende Pierre-Augustin Carron de Beaumaichais (1732–1799). 19. årh. H. 54 cm.
Usigneret men med mærkat fra Mercier Freres.
Varia, 25. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud