1414/49
Karl Hansen Reistrup (f. Valby 1863, d. København 1929)
Manøvre i Sydsjælland. Mandskab fra Livgarden i snak med et par dragoner, i bagrunden fyrer artilleriet løs. Sign. K. Hansen Reistrup 1925. Olie på lærred. 45×68.
Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud