2149/​8602

Stor russisk ikonostase ikon; Jesus Kristus i helfigur. Tempera på træpanel, forgyldt baggrund. 19. årh. 152×59.

krakeleringer. afslag. Træpanellet er sammensat af tre planker(krakeleringer langs samlinger). Mindre retoucheringer her og der.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK