2149/8602
Stor russisk ikonostase ikon; Jesus Kristus i helfigur. Tempera på træpanel, forgyldt baggrund. 19. årh. 152×59.
krakeleringer. afslag. Træpanellet er sammensat af tre planker(krakeleringer langs samlinger). Mindre retoucheringer her og der.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag