2115/854
Dansk design
Art déco bordlampe af patineret bronze. 1930'erne. H. inkl. skærmholder 56.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Skærm medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag