1303/651
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Et par senge af egetræ. udført hos Ry møbler. Indvendig L. 200. B. 85. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Lamel bunde medfølger.
Moderne kunst og design, 15. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
20 bud