2045/351
Emil Bærentzen (f. København 1799, d. sst. 1868)
Dameportræt. Usigneret. Olie på lærred. 30×25.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer og talrige krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag