1949/8550
Sjælden Russisk/Baltisk Gudsmoder ikon, bund med panel af helgener. Tempera på træpanel. 19. årh.s midte. 31×23,5.
Ormehuller. Afslag på kanter/hjørne. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Delvis slidt overflade.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
26 bud