2102/609
“The Bay of Angels”, 1962. Sign. i trykket Marc Chagall. Litografisk plakat i farver. Trykt hos Mourlot, Paris. Lysmål 95×60.
Litteratur: Sorlier nr. 38.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Smuds og et insekt under glasset.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud