12022/​85

Rund skål med svungen fane, stemplet Kbh. 1950, samt Cohr flødekande af sterling sølv. Samlet vægt 222 gr. Skål H. 4,8. Diam. 17,3. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK