2450/788
Johannes Exner (f. Randers 1926, d. 2015)
“Tranbjerg-lampetten”. Fire væglamper af messing. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1960'erne. H. 35. B. 25,5. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Irret. Manglende ledninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering