2103/719
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj modelleret i let firsidet form samt med mønster i relief. Dekoreret med gråbrun glasur. Sign. E.St.N., 253, Saxbo, Denmark. H. 15.
Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud