2033/606
Valdemar Secher (f. Skaarup ved Rønde 1885, d. Skagen 1976)
Figurer ved havet. Sign. V. Secher, 1964. Olie på plade. 96×122.
Seller informs: 3 malerier fra dødsbo.sidste vist nok på plade og ikke lærred. Ellers fejler de ikke noget
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud