2422/618
Rund vase af stentøj modelleret med smal munding. Øverste del med indridsninger i relief. Dekoreret med mørkebrun glasur. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmark, 307. Udført 1937–1949. H. 25.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
103325 | ||
961287 | ||
1091619 (Autobud) | ||
961287 | ||
1091619 (Autobud) | ||
961287 | ||
1091619 | ||
800608 |