2432/945
Ubekendt design
Bordlampe af patineret messing og sortlakeret metal med indstillelig skærm og arm. Til bordmontage. 1950'erne. Justerbar højde.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere sortlakering.
Vurdering