2432/​945

Ubekendt design

Bordlampe af patineret messing og sortlakeret metal med indstillelig skærm og arm. Til bordmontage. 1950'erne. Justerbar højde.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere sortlakering.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?