1739/833
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et par væglamper af gyldent Orrefors glas med monteringer af messing. Udført hos Lyfa. H. 28. (2)
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag