2022/181
Frants Landt (f. Nysted 1885, d. Ringsted 1975)
Marine med sejlskibe udfor en kyst. Sign. Fr. Landt 1951. Olie på lærred. 40×58,5.
Få minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag