Wilhelm Marstrand, 19. årh.
P. C. Skovgaard, 19. årh.
Christen Dalsgaard, 19. årh.
En sømand, En dame og herre i samtale, En bondeknøs samt En bondepige. Henholdvist betegnet Marstrand, betegnet på bagsiden Marstrand, betegnet Skovgaard og sign. C. D. Pen og bly på papir, heraf ét monteret på papir. Lysmål 22×16, bladstørrelse 13×10, bladstørrelse 19×11 og lysmål 22×13. (4).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 24. februar 2014