1805/54
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Opstilling med en rød rose med regndråber på bladene. Sign. O. D. Ottesen 85. Olie på lærred. 16,5×20.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud