12141/96
Jørgen Hansen (f. Millinge, Fåborg 1862, d. Boldesager, Esbjerg 1937)
Den gyldne port, Jerusalem. Sign. monogram JH. Olie på lærred. 42×33. Rammemål 52×43 cm.
krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag