2435/812
Christian Hvidt (f. 1946)
Fire skabe af massiv mahogni med greb af messing. Indvendig med hylder, bakker og arkivskuffer. Model 405 TF. Designet 1976. Udført hos Søborg Møbler. H. 95. B. 90. D. 49. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle plastikbeslag til fod mangler eller med defekter.
Vurdering