2027/​927

Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)

Mand og kvinde. Sign. Otto P. Figur af udskåret og mørkbejdset træ. H. 30.

Revner i træet. Forsegling ved knaster.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.900 kr.

20 bud

2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.