2027/927
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Mand og kvinde. Sign. Otto P. Figur af udskåret og mørkbejdset træ. H. 30.
Revner i træet. Forsegling ved knaster.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud