1937/533
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Moîse”, Paris 1960. Sign. Marc Chagall, 45/50. Litografi i farver. Lysmål 71×52
Litteratur: Mourlot nr. 229.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. september 2019
Vurdering
Hammerslag