2443/879
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 130.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud