2425/27
To rokokoform lågdåser af sølv, drevet med rocailles og kæmninger samt figurer. Tyskland og Frankrig. 19. årh. Vægt 584 g. Diam. 9 og 15 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Store dåse med gravering i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud