1419/146
Møblement af mahogni bestående af ovalt spisebord med udtræk, fire stole, et par armstole, sofabænk samt vitrineskab. Empire form, ca. 1900. Sofabænk L. 126. Spisebord. H. 75. B. 101. L. 125. Vitrineskab H. 165. B. 60. D. 34.(9)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 5. maj 2014
Vurdering
Hammerslag