2110/819
Ubekendt billedhugger, 20. årh.
Komposition. Sign. monogram. Skulptur af bronze på base af granit og sokkel af teak. H. 62. H. inkl. sokkel 153.
Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag