2043/129
Hollandsk tobaksdåse af messing med dobbelt låg, rigt graveret med scenerier. 18. årh. L. 11 cm. B. 8,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Det ene hængsel med defekt.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud