12141/40
Sven Palmqvist m.fl. (f. 1906, d. 1984)
Tre vaser af klart og farvet glas, heraf to fra serien “Kraka”. Sign. Svend Palmqvist. Mindste vase sign. Orrefors Expo pu 37–55. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindste vase med enkelte minimale chipafslag.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag