2144/1132
Diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. B. ca. 1 cm. L. ca. 45 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. To diamanter mangler.
Smykker og Fashion, 3. november 2021
Vurdering
Hammerslag