2045/2008
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld, ref. 30.0320.360. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af sort læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. november 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud