2110/842
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 713”. Et par amstole af mahogni. Ryg og sæde betrukket med grå uld. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med mindre pletter.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
51 bud