1831/1620
Fransk opsats af delvis forgyldt sølv. Mester Alfred Rousseau. 19. årh.s sidste halvdel. Vægt ca. 350 gr. H. 5,5. Diam. 23,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag