2005/​271

Hollandsk themaskine af messsing, pæreformet korpus med tre haner, opsat på svungne ben med dyrepoter. Stemplet. 19. årh. H. 40.

Korpus med flere reparationer og revner. Reparation ved låg. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK