2036/118
P. S. Krøyer, kopi efter 20. årh.
“Fiskere paa Skagen Strand. Sildig Sommeraften”. Sign. Carl Fischer Skg. 03. Olie på plade. 20×28,5.
Behov for let overfladerensning. Behov for rensning. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 31. august 2020
Vurdering
Hammerslag