2004/34
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
En italiensk kvinde spinder uld. Sign. P. Mønsted 1885. Olie på lærred. 34,5×25,5.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag