1722/39
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Naboen kommer på besøg. Sign. H. A. B. Olie på lærred. 58×69.
Mindre retoucheringer. Mindre krakeleringer samt minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag