2131/572
Hans-Peter Zimmer (f. Berlin 1936, d. Braunschweig 1992)
Komposition. Sign. 90. Gouache og akvarel på papir. Lysmål 56×75.
Undersøgt i ramme. Lidt fugtpletter og misfarvninger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud