2014/​1219

Ring af platin, ørestik af 18 kt. guld, to vedhæng, kæde og seks ringe af 14 kt. guld samt ring af 8 kt. guld. Ringstr. 50,5–59. Vægt ca. 46,5 g. inkl. sten og glas. (12)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvis med graveringer. Fotogemme mangler ét glas og med løs sten, denne medfølger. Én ring med tom fatning.

Smykker, 1. april 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

6.000 kr.

13 bud

(Autobud) 6.000 kr.
5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.