2014/1219
Ring af platin, ørestik af 18 kt. guld, to vedhæng, kæde og seks ringe af 14 kt. guld samt ring af 8 kt. guld. Ringstr. 50,5–59. Vægt ca. 46,5 g. inkl. sten og glas. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvis med graveringer. Fotogemme mangler ét glas og med løs sten, denne medfølger. Én ring med tom fatning.
Smykker, 1. april 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud