2049/128
Stokke-/ paraplystativ af delvist bemalet jern og metal, prydet med hund, blomster og grenværk. Ca. 1900. H. 75. B. 46. D. 23.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Afskalninger og restaureret på bundplade.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag