Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition fra “Jubiläumsserie”, 1963. Sign. Jorn 63, 16/50. Trykt hos Permild & Rosengreen, København. Udgivet af Galerie Birch, København. Litografi. Bladstørrelse 62×46.
Litteratur: Van de Loo, nr. 239.
Undersøgt i ramme. God stand. Afrivning i nederste venstre kant.
15 bud
1169389 | ||
806575 (Autobud) | ||
1169389 | ||
806575 (Autobud) | ||
52742 | ||
806575 (Autobud) | ||
246527 | ||
806575 (Autobud) | ||
246527 | ||
806575 (Autobud) | ||
246527 | ||
806575 | ||
896810 | ||
576 | ||
1026825 |