866/1009
Liu Ren (f. 1980)
“Sleepwalker - Forbidden City”, 2007. Ed. of 12. C-print monteret på dibond, signeret, betitlet, nummereret og dateret på forsiden. Indrammet. 70×100 cm.
Proveniens: Galleri Benoni, Copenhagen.
Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag