2008/32
Dansk Barok kabinet af sortstafferet nøddetræ med skriveindretning, front med talrige skuffer og to låger, drejede ben. 18. årh. H. 187. B. 122. D. 70.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag