2415/267
Thai Buddha af patineret bronze, stående. Monteret på stand. 17.-18. årh. H. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fragment.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag