2432/​32

Spansk-filippinsk langbord af narratræ (Pterocarpus indicus). 18.-19. årh. H. 76. L. 240. B. 92.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK