1502/1579
Samadet og Moustiers fad af fajance, dekorerede i farver med henholdsvis person og blomster med sign. P.O og det andet fad med blomster, med fliget fane. Frankrig 18. årh. L. 30 og 32 cm.
den ene fliget dekoration har været slået af og opmalet, anden flig opmalet, andet fad revner og afslag
Varia, 8. januar 2015
Vurdering
Hammerslag