1502/​1579

Samadet og Moustiers fad af fajance, dekorerede i farver med henholdsvis person og blomster med sign. P.O og det andet fad med blomster, med fliget fane. Frankrig 18. årh. L. 30 og 32 cm.

den ene fliget dekoration har været slået af og opmalet, anden flig opmalet, andet fad revner og afslag

Varia, 8. januar 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK