1435/1717
Dørlås af messing og jern, tilhørende dørhåndtag af messing og nøgle medfølger medfølger. 18.-19. årh. H. 12. B. 18.
Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 28. august 2014
Vurdering
Hammerslag